Co może być przyczyną braku apetytu u psa?

Co może być przyczyną braku apetytu u psa?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy twój czworonożny pupil do niedawna był okazem zdrowia, a z dnia na dzień zrobił się markotny, ponury i zaczął stronić od jedzenia? Jeśli tak, nie wolno bagatelizować tych symptomów! Nietknięta miska z karmą to sygnał dla właściciela czworonoga, że zaczyna się dziać coś niedobrego. Dowiedz się, co może być przyczyną braku apetytu u psa i jak sobie z tym poradzić.

Mój pies nie chce jeść

Zacznijmy od podstaw z biologii. Sposób odżywiania się ma ogromne znaczenie dla dobrego samopoczucia. Przykładem niech będzie sam człowiek – pokarmy, jakie spożywamy oddziałują na nasz organizm, a zbyt dużo ciężkostrawnych dań powoduje uczucie ciężkości, wzdęcia, zgagę i inne problemy trawienne. Podobnie jest ze zwierzętami. Jeśli pies zje nieodpowiednią porcję posiłku albo pomimo starań właściciela przypadkowo połknie zwykły papierek od cukierka, może to spowodować ból brzucha i niechęć do dalszego jedzenia. Warto tutaj wspomnieć, że tak jak ludzie, czworonogi mogą też cierpieć na alergie pokarmowe i inne schorzenia układu pokarmowego, które często ujawniają się wraz z biegiem życia psiaka. Wówczas do prawidłowego funkcjonowania organizmu psa potrzeba diety wykluczającej dany rodzaj pokarmów lub diety wspomagającą kontrolę metabolizmu.

Jednym z rozwiązań problemu braku apetytu u psa jest zmiana karmy na inną, bardziej zbilansowaną, lekkostrawną, eliminującą najpowszechniejsze alergeny z pożywienia i niezawierającą barwników oraz sztucznych konserwantów, które również mają zły wpływ na układ pokarmowy czworonoga. Z pomocą przychodzą najróżniejsze gatunki pokarmów dla psów, w tym hipoalergiczne, wegańskie i całkowicie z naturalnych składników. Więcej o rodzajach karmy można znaleźć na stronie internetowej https://exclusion.pl/, gdzie spisano wskazówki dotyczące poprawnego karmienia zwierząt.

Podsumowując, brak apetytu u psa może być związany z alergiami pokarmowymi albo znacznie poważniejszymi dolegliwościami żołądkowymi. Aby przywrócić czworonogowi dobre samopoczucie, sugerowanym wyjściem z sytuacji jest zmiana sposobu żywienia – prawdopodobnie nasz przyjaciel jadł do tej pory jedzenie, które nie było przeznaczone dla niego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Akcesoria dla szczeniaków
Akcesoria dla szczeniaków
Wszystkie szczeniaki zasługują na jak najlepszą opiekę. Dobra karma, która dostarczy naszemu pupilowi wszystkich niezbędnych składników do prawidłowego rozwoju, to […]
Ostatnie wpisy