Co będzie potrzebne do samodzielnego montażu mebli?

Co będzie potrzebne do samodzielnego montażu mebli?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej ludzi decyduje się na montaż mebli we własnym zakresie. Jest to często kwestia oszczędności, bo firmy zajmujące się sprzedażą lubią się wysoko cenić. Jeśli dana osoba zdecyduje się na samodzielny montaż to musi posiadać własny zestaw narzędzi oraz kilka elementów złącznych. W niektórych przypadkach trzeba też zadbać o własne materiały. Co może przydać się do złożenia mebli we własnym zakresie? 

Podstawowe materiały 

Meble można złożyć w zasadzie w dwóch wariantach: opierając się na własnych materiałach lub gotowych częściach ze sklepu. W tym pierwszym przypadku konieczna będzie inwestycja w różne płyty czy blaty. Wskazana jest tu umiejętność obróbki drzewa, bo czasami części trzeba dopasować względem siebie. Przyda się maszyna do przycinania lub frezarka. Znacznie ambitniejszym zadaniem jest montaż mebli metalowych, gdzie koniecznie trzeba zainwestować w przecinarkę. Materiały drewniane mogą być wykonane również z płyt wiórowych czy pilśniowych, które montuje się już znacznie prościej. 

Narzędzia i elementy złączne 

Jeśli ma się już gotowe materiały (kupione w zestawie lub wykonane samemu) to można je zacząć montować. Elementy złączne zazwyczaj dołączone są do zestawu. W razie ich braku można je nabyć na podanej witrynie internetowej https://mocujemy.pl/. Pod dostatkiem jest tu różnego rodzaju nakrętek, śrub, łączników i wkładów gwintowych. Wykonane są z wysokiej jakości metalu, co zapewnia trwałość montażu poszczególnych części. Bardzo istotne są również właściwe zawiasy w przypadku elementów otwieranych. Powinny być tak dobrane, żeby zapewnić płynność otwierania i zamykania drzwiczek. 

Przy montażu bardzo ważne są odpowiednie narzędzia. Przy mniej skomplikowanych meblach wystarczy czasami zwykły śrubokręt. Liczba różnego rodzaju uchwytów, obrzeży i zaślepek jest zazwyczaj na tyle duża, że dużo prościej będzie skorzystać ze wkrętarki. Przydatny bywa młotek w przypadku mniejszych gwoździ. Oprócz wcześniej wspomnianych przecinarek czy frezarek do obróbki elementów może przydać się imadło lub piła. Warto zainwestować również w pistolety klejowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak się wyzbyć ciężarówki niezdolnej do dalszej jazdy?
Jak się wyzbyć ciężarówki niezdolnej do dalszej jazdy?
Właściciele samochodów ciężarowych często mają problem ze skutecznym pozbyciem się ich w sytuacji, gdy są już całkowicie wyeksploatowane i nie […]
Ostatnie wpisy