Bieganie zimą – jak się ubierać?

Bieganie zimą – jak się ubierać?
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób, które na co dzień trenuje bieganie, w zimę rezygnuje z tej aktywności. Temperatura oraz pogoda panująca o tej porze roku potrafi skutecznie zniechęcić niejednego zawodnika. Jeżeli więc zależy nam na wynikach i chcemy trenować przez cały rok, warto wcześniej zastanowić się w jaki sposób możemy się do tego przygotować. W dzisiejszych czasach zabezpieczenie się przed nieprzyjemną aurą nie jest problemem, jeżeli tylko poświęcimy trochę czasu na zapoznanie się z tematem.

Wybór odpowiednich butów

Pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest wybór odpowiedniego obuwia. Właściwie dobrane buty do biegania są kluczowe, jeżeli zamierzamy trenować o tej porze roku. Bardzo ważne jest tu aby były one nieprzemakalne. Warto też kupić minimum rozmiar większe niż te, które nosimy latem. Pozwoli to nam na swobodne założenie grubszej skarpetki w najzimniejsze dni. Rzeczą, którą możemy rozważyć jest kupienie wyższych butów, ponieważ dzięki temu unikniemy wsypywania się do nich śniegu.

Właściwy ubiór na zimę

Gdy już wybierzemy buty, warto skierować swoją uwagę na ubrania, jakie powinniśmy mieć na treningu zimą. Tutaj absolutną podstawą jest bielizna termiczna. Duży wybór różnych modeli można znaleźć pod tym linkiem https://www.runshop.pl/bielizna-termoaktywna,c65.html . Jako kolejną warstwę powinniśmy zastosować ubrania, które zapewnią nam ciepło, ale też będą oddychające. Dobrze sprawdzą się tu tkaniny takie jak Powerstretch. Jeżeli danego dnia pogoda jest deszczowa lub pada śnieg, warto także rozważyć dodatkową, wierzchnią warstwę, którą będzie stanowiła nieprzemakalna kurtka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Stal nierdzewna – idealne rozwiązanie do łazienki
Stal nierdzewna – idealne rozwiązanie do łazienki
Łazienka to miejsce szczególnie wymagające, jeśli chodzi o zapewnienie w niej odpowiednich warunków higienicznych. Projektując jej wnętrze, a konkretniej dobierając […]
Ostatnie wpisy