Bezpieczeństwo kosztem wyglądu? Niekoniecznie…

Bezpieczeństwo kosztem wyglądu? Niekoniecznie…
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu ludzi uważa, że stawiając na bezpieczeństwo podróżowania samochodem trzeba automatycznie poświęcić, przynajmniej częściowo, jego wygląd. Nie musi to być prawda, ponieważ dzisiejsze części samochodowe, szczególnie te karoseryjne, robione są w taki sposób, aby zapewnić jak najwyższy stopień obydwu wymienionych, czyli zarówno zwiększają bezpieczeństwo, jak i potrafią podnieść estetykę samochodu o przynajmniej kilka oczek. Najważniejsze jest to, aby dobrać odpowiednie części do prowadzonego przez nas pojazdu.

Bezpieczeństwo i elegancja w przystępnej cenie

Bardzo ważnym elementem karoserii jest błotnik samochodowy. Musi on przede wszystkim spełniać wymogi ochronne, żeby brud spod kół nie dostał się do bardziej wrażliwych części pojazdu i nie spowodował poważnych uszkodzeń. Ale mimo tego faktu błotnik wciąż jest elementem karoserii, za sprawą czego powinien również dobrze wyglądać. Dobrym przykładem połączenia obydwu tych funkcji jest błotnik BMW E46, który zarówno wygląda, jak i działa tak, jak powinien. Do innych marek samochodów również znajdziemy takie części.

Kolejnym ważnym, ale często ignorowanym elementem pojazdu są listwy samochodowe. Wielu ludzi zupełnie o nich zapomina i zostawia te, które samochód już posiada, albo przypomina sobie o nich dopiero wtedy, gdy coś jest nie tak. Dobra listwa potrafi ochronić nas przed zarysowaniem lakieru, np. przy otwieraniu drzwi, bo przyjmie cios na siebie. Ponadto może stanowić bardzo ważny element estetyki samochodu i zwiększyć radość z podróżowania nim.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak włączyć zdrowe napoje do picia w ciągu dnia?
Jak włączyć zdrowe napoje do picia w ciągu dnia?
Dorosła osoba powinna wypijać w ciągu dnia minimum 2 litry płynów. Naukowcy nie podają już, że musi to być konkretnie […]
Ostatnie wpisy