Akcesoria do basenu – co warto mieć?

Akcesoria do basenu – co warto mieć?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decydując się na zakup basenu ogrodowego, powinniśmy mieć świadomość, że wymaga on również dokupienia odpowiednich akcesoriów. Uatrakcyjniają one bowiem zabawę, ułatwiają użytkowanie konstrukcji i pomagają w utrzymaniu jej w czystości. Niektóre z nich są wręcz niezbędne, inne zaś w znacznym stopniu zwiększają funkcjonalność basenu jako domowej strefy relaksu. Przykładem tych pierwszych są choćby pompy do basenu i podgrzewacze wody, a przykładem drugich – np. drabinki. 

O tych dodatkach nie wolno ci zapomnieć

Wybierając akcesoria do basenu stojącego w ogrodzie, w pierwszej kolejności zaopatrzmy się w pompę filtrującą, służącą do oczyszczania wody z zabrudzeń i mikroorganizmów. Koszt tego urządzenia jest zróżnicowany w zależności od producenta, ale nie powinniśmy zapłacić więcej niż kilkaset złotych. Dodatkowo musimy się liczyć z wydatkami na filtry. W wielu sytuacjach przydaje się też specjalny odkurzacz, którym bez problemu usuniemy piasek i inne nieczystości nie tylko z dna zbiornika, ale również z jego ścian. Bezpieczne korzystanie z konstrukcji trudno sobie natomiast wyobrazić bez drabinki, zwłaszcza jeśli basen użytkują również dzieciaki. Musi ona być koniecznie antypoślizgowa i idealnie dopasowana (wersje stelażowe i rozporowe mają zazwyczaj drabinki dołączone w zestawie).

Poza tym nie obejdzie się bez chemii w postaci preparatów stosowanych w celu dezynfekcji wody (zalecane są środki na bazie chloru, bo działają bakteriobójczo i usuwają wszelkie drobnoustroje), kija teleskopowego do wyławiania większych nieczystości (np. liści, owadów itp.), odpowiedniego zadaszenia (pokrywy), generatora chloru (alternatywa dla środków chemicznych w proszku czy płynie), a także podgrzewacza wody, dzięki któremu możliwe jest skorzystanie z kąpieli nawet w chłodniejsze dni. Wymienione akcesoria bez problemu dobierzemy zarówno do popularnego basenu Bestway dostępnego na https://www.baseny-warszawa.pl/bestway-steel-pro-frame-c-1_10_59.html, jak i konstrukcji mniej znanego producenta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co kupić małemu dziecko na wakacje?
Co kupić małemu dziecko na wakacje?
Czas wolny od szkolnych zajęć jest wyjątkowy, każdy uczeń ma zasłużony i wyczekiwany odpoczynek. Dorośli organizują wyjazdy lub zajęcia w […]
Ostatnie wpisy