Akcesoria do basenu – co warto mieć?

Akcesoria do basenu – co warto mieć?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decydując się na zakup basenu ogrodowego, powinniśmy mieć świadomość, że wymaga on również dokupienia odpowiednich akcesoriów. Uatrakcyjniają one bowiem zabawę, ułatwiają użytkowanie konstrukcji i pomagają w utrzymaniu jej w czystości. Niektóre z nich są wręcz niezbędne, inne zaś w znacznym stopniu zwiększają funkcjonalność basenu jako domowej strefy relaksu. Przykładem tych pierwszych są choćby pompy do basenu i podgrzewacze wody, a przykładem drugich – np. drabinki. 

O tych dodatkach nie wolno ci zapomnieć

Wybierając akcesoria do basenu stojącego w ogrodzie, w pierwszej kolejności zaopatrzmy się w pompę filtrującą, służącą do oczyszczania wody z zabrudzeń i mikroorganizmów. Koszt tego urządzenia jest zróżnicowany w zależności od producenta, ale nie powinniśmy zapłacić więcej niż kilkaset złotych. Dodatkowo musimy się liczyć z wydatkami na filtry. W wielu sytuacjach przydaje się też specjalny odkurzacz, którym bez problemu usuniemy piasek i inne nieczystości nie tylko z dna zbiornika, ale również z jego ścian. Bezpieczne korzystanie z konstrukcji trudno sobie natomiast wyobrazić bez drabinki, zwłaszcza jeśli basen użytkują również dzieciaki. Musi ona być koniecznie antypoślizgowa i idealnie dopasowana (wersje stelażowe i rozporowe mają zazwyczaj drabinki dołączone w zestawie).

Poza tym nie obejdzie się bez chemii w postaci preparatów stosowanych w celu dezynfekcji wody (zalecane są środki na bazie chloru, bo działają bakteriobójczo i usuwają wszelkie drobnoustroje), kija teleskopowego do wyławiania większych nieczystości (np. liści, owadów itp.), odpowiedniego zadaszenia (pokrywy), generatora chloru (alternatywa dla środków chemicznych w proszku czy płynie), a także podgrzewacza wody, dzięki któremu możliwe jest skorzystanie z kąpieli nawet w chłodniejsze dni. Wymienione akcesoria bez problemu dobierzemy zarówno do popularnego basenu Bestway dostępnego na https://www.baseny-warszawa.pl/bestway-steel-pro-frame-c-1_10_59.html, jak i konstrukcji mniej znanego producenta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Specjalistyczna pomoc świadczona przez współczesnych stomatologów
Specjalistyczna pomoc świadczona przez współczesnych stomatologów
Medycyna, choć wydaje się być czymś związanym ze współczesnością, tak naprawdę istnieje już dawno. Dziś jest jednak znacznie bardziej rozwinięta […]
Ostatnie wpisy