Zasady działania węzłów cieplnych

Zasady działania węzłów cieplnych
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Właściciele obiektów mieszkalnych i zakładów przemysłowych coraz częściej decydują się na zamontowanie węzła cieplnego. Jest to system urządzeń tworzących instalację, której zadanie polega na rozdziale energii cieplnej do gałęzi odbiorczych. Pozwala to przede wszystkim na sporą oszczędność pieniędzy. Jednocześnie  daje możliwość precyzyjnego sterowania komfortem termicznym w poszczególnych wnętrzach.

Wysoki poziom bezpieczeństwa i maksymalna wygoda eksploatacji 

Standardowy węzeł obejmuje przewody zasilające, wymiennik ciepła, nowoczesny regulator przepływu (o mechanizmie hydraulicznym), zawór strefowy i termostatyczny, filtry siatkowe, mieszacze oraz elementy pomiarowe w postaci wodomierza czy ciepłomierza. Części składowe są umiejętnie rozmieszczone na ścianie, we wnękach montażowych i w specjalnych szachtach instalacyjnych. Omawiany układ odpowiedzialny jest nie tylko za efektywne dostarczanie energii do odbiorników, ale również za nieustanne regulowanie czynnika grzewczego w zakresie takich parametrów, jak ciśnienie i temperatura. Niweluje to ryzyko groźnej awarii. Obecnie ogromną popularnością cieszy się zwłaszcza kompaktowy węzeł cieplny budowany zawsze w oparciu o indywidualny projekt. Jego kluczowa zaleta to zaskakująco łatwe dostosowanie do wielkości danego pomieszczenia i drogi transportu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Spodnie crossowe – czy to naprawdę taki trudny wybór?
Spodnie crossowe – czy to naprawdę taki trudny wybór?
Odzież ochronna na motor zapewniać ma kierowcy jak najlepszą ochronę, lecz jednocześnie nie zmniejszać jego komfortu podczas jazdy. Bez względu […]
Ostatnie wpisy