Za pomocą jakich metod można stworzyć komfortowy system wentylacyjny do domu?

Za pomocą jakich metod można stworzyć komfortowy system wentylacyjny do domu?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiając się nad budową domu warto dobrze wybrać projekt. Są w nim zawarte ważne informacje dotyczące instalacji, w które będzie wyposażony budynek. Ze względu na zmianę warunków technicznych, które obowiązują od 2021 roku nowopowstałe budynki muszą być bardziej energooszczędne. Dlatego trzeba zwrócić szczególną uwagę na te elementy, które zapewnią nam lepszy współczynnik określający roczne zapotrzebowanie budynku na energię nieodnawialną. Jednym ze sposobów na jego poprawę jest instalacja rekuperacji.

Korzyści z rekuperacji

Wentylacja grawitacyjna wymaga postawienia kominów wentylacyjnych. Z uwagi na rozkład pomieszczeń może okazać się, że będzie potrzebny więcej niż jeden komin. W przypadku zastosowania rekuperacji nie ma takiej potrzeby. Można więc na tym zaoszczędzić pieniądze.

Zwykła wentylacja działa w ten sposób, że świeże powietrze napływa do domu na przykład przez nawiewniki w oknach, a zużyte jest odprowadzane kominem wentylacyjnym. Powoduje to znaczne straty ciepła. Przy użyciu rekuperacji można to ciepło odzyskać. Dodatkowo powietrze, które będzie napływać do domu może być oczyszczane przez specjalne filtry. Jest to szczególnie ważne dla alergików, bo rekuperacja znacznie poprawia jakość powietrza w domu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć m.in. na stronie https://sgklima.pl/rekuperacja/.

Komfort w każdym pomieszczeniu

Czy po kąpieli denerwują Cię zaparowane lustra w łazience? Ten problem rozwiązuje rekuperacja, ponieważ odprowadza nadmiar wilgoci. Usuwa też nieprzyjemne zapachy, przez co gotowanie czy smażenie w kuchni nie musi być odczuwalne w całym domu. Dlatego warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem i cieszyć się większym komfortem we własnym domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sprzęt do ćwiczeń – kupić czy wypożyczyć?
Sprzęt do ćwiczeń – kupić czy wypożyczyć?
Trening w domu ma wiele zalet. Przede wszystkim dzięki takiej formie ćwiczeń możemy zbudować dobrą sylwetkę bez konieczności nabywania karnetu […]
Ostatnie wpisy