Z jakich materiałów wykonuje się meble?

Z jakich materiałów wykonuje się meble?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy materiał do obicia kanapy prezentuje inne właściwości. Łatwość czyszczenia, odporność na ścieranie, na plamy czy hydrofobowość to istotne parametry, które decydują o żywotności i wygodzie mebli. Kolor i wzór mogą mieć drugorzędne znaczenie w porównaniu z materiałem na obicie kanapy, który decyduje o jej wytrzymałości czy funkcjonalności. Podstawowe rozróżnienie wskazuje na naturalne i syntetyczne. Pierwsze są zdecydowanie trwalsze, w tym przede wszystkim naturalna skóra, która jest jednocześnie droga. Syntetyczne włókna nie są jednak mniej wytrzymałe. Najczęściej oferowane to włókna nylonowe, dostępne w wielu fakturach, deseniach czy kolorach. 

Do wyboru do koloru

Wśród mebli tapicerowanych dużą popularnością cieszy się także welur, który jest materiałem przyjemnym w dotyku, modnym i stylowym. Szenila charakteryzuje się trwałością, jest przyjemna w dotyku i odporna na zabrudzenia, ale łatwo ją zaciągnąć. Mikrofaza jest nowoczesna i wytrzymała, antystatyczna, a także miękka podobnie jak plusz, który może się jednak rozciągać. Ponadto wzorzysty i kolorowy żakard. Wszechstronny wybór tkanin obiciowych pikowanych znaleźć można m.in. pod adresem https://kameleon.pro/tkaniny-obiciowe-pikowane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie dania warto jeść z dżemem?
Jakie dania warto jeść z dżemem?
Potrawy z dżemem to świetny sposób na pyszne śniadanie w gronie rodziny. Zwłaszcza dla dzieci, które uwielbiają słodkie rzeczy, może […]
Ostatnie wpisy