Wymiana baterii – gdzie należy się udać?

Uszkodzenia baterii nie są częstym defektem telefonów, jednak kiedy występują, sprawiają, że urządzenie nie nadaje się do używania. Problemy z ogniwami są dość łatwe do wykrycia i zdiagnozowania (w niektórych przypadkach smartphone sam poinformuje nas o zaistniałej sytuacji), jednak sama naprawa jest już znacznie bardziej złożonym procesem, wymagającym zarówno wiedzy, jak i odpowiednich narzędzi. 

Samodzielna wymiana

Jeżeli sami zakupimy odpowiednią baterię, mamy wiedzę z zakresu elektroniki i dysponujemy precyzyjnymi narzędziami, to w wypadku wielu modeli telefonów powinniśmy dać radę sami wymienić ogniwo. Trzeba jednak pamiętać o tym, że proces ten będzie często wymagał umiejętności precyzyjnego lutowania. Wymiana musi również być przeprowadzona w odpowiednim otoczeniu, ponieważ nawet małe ilości kurzu czy wilgoci mogą wpłynąć na pracę telefonu. To rozwiązanie zalecane jest wyłącznie osobom z zaawansowaną wiedzą na temat elektroniki.

Wymiana w serwisie

Oddając telefon do naprawy, warto sprawdzić wcześniej stronę internetową serwisu. Bardzo często znajdziemy tam nie tylko cennik, ale również ważne informacje dotyczące czasu oczekiwania, gwarancji czy dane dotyczące stosowanych zamienników części. Dużo informacji dotyczących napraw typowych usterek smartphone’ów znajdziemy na stronie https://www.mj-komputery.pl/serwis-iphone-poznan.html. Po zapoznaniu się z opisem usługi, możemy łatwo sprawdzić jak długa czeka nas rozłąka z telefonem.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + 18 =