W jakich sytuacjach pomaga radca prawny?

W jakich sytuacjach pomaga radca prawny?
dorozgryzienia
Biznes i finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób wychodzi z założenia, że radca prawny i adwokat to osoby, które pełnia taką samą funkcję. Prawdą jest, że oboje posiadają wykształcenie prawnicze, nie mniej jednak są też istotne różnice w zakresie ich uprawnień. Kiedy zatem warto skorzystać z pomocy radcy prawnego?

Profesjonalna pomoc prawna

Zadaniem radcy prawnego jest szeroko rozumiana pomoc prawna. W przeciwieństwie do adwokata, nie ma on uprawnień do tego, by reprezentować klienta w sprawach karnych i karnoskarbowych, może natomiast być zatrudniony na podstawie umowy o pracę, a także sporządzać różnego rodzaju pisma procesowe i dokumenty prawne. Z pomocy radcy prawnego może skorzystać każdy – osoby fizyczne, podmioty gospodarcze oraz jednostki organizacyjne.

Pomoc prawna może mieć mieć charakter stały lub doraźny – wszystko zależy od sytuacji, której dotyczy. Przedsiębiorcy, podobnie jak jednostki organizacyjne, zazwyczaj nawiązują dłuższą współpracę. Klienci indywidualni poszukują pomocy prawnej rzadziej, zazwyczaj w sytuacjach wymagających kompetentnej interpretacji przepisów prawnych. Jeśli znaleźliśmy się w sytuacji, gdy potrzebny jest radca prawny Nowy Tomyśl należy do miast, w którym uzyskamy kompleksową pomoc prawną. Świadczone usługi obejmują zarówno doradztwo prawne, opracowanie pism sądowych i procesowych, wezwań, umów, regulaminów, statutów, instrukcji itp. Wsparcie prawne można uzyskać na każdym etapie sprawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sufit podwieszany – co warto o nim wiedzieć?
Sufit podwieszany – co warto o nim wiedzieć?
Sufit podwieszany to ciekawy element aranżacyjny, który od lat cieszy się dużą popularnością. Z czego wykonuje się takie instalacje? Dlaczego […]
Ostatnie wpisy