W jakich pomieszczeniach warto powiesić plafony?

W jakich pomieszczeniach warto powiesić plafony?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów każdego wnętrza mieszkalnego. Rozjaśnia bowiem całą przestrzeń, a dodatkowo wzbogaca aranżację. Ostatnio ogromną popularnością w kategorii opraw oświetleniowych cieszą się zwłaszcza plafony, czyli płaskie klosze montowane do sufitu bądź na ścianie. Wyjątkowo atrakcyjne modele posiada w swojej bogatej ofercie ten konkretny sklep internetowy, dostępny pod adresem https://skleplamp.pl/Plafony-c24.

Konstrukcje o uniwersalnym charakterze

Plafony zdecydowanie najlepiej sprawdzają się jako oświetlenie miejscowe służące do akcentowania luster, dekoracji czy wybranych mebli. W tym przypadku pełnią podobną funkcję jak kinkiety. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby taka specyficzna oprawa była głównym źródłem światła w danym pomieszczeniu. Zaleca się jej zainstalowanie przede wszystkim w salonie, gdzie skutecznie rozjaśni wypoczynkowo-reprezentacyjne otoczenie. Z kolei w sypialni zagwarantuje przyjemny nastrój sprzyjający relaksowi po ciężkim dniu spędzonym w pracy albo szkole. Omawianą konstrukcję opłaca się również umieścić w następujących wnętrzach:

– kuchni – ze względu na to, że jest zaskakująco łatwa w czyszczeniu (bezproblemowe usuwanie kurzu i tłuszczu),

– pokoju dziecięcym – płaski kształt zapobiega przypadkowemu rozbiciu wskutek nieskrępowanej zabawy,

– korytarzu, łazience, gabinecie roboczym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto inwestować w drewniane meble podczas aranżacji nowego domu?
Czy warto inwestować w drewniane meble podczas aranżacji nowego domu?
Drewniane meble wyglądają bardzo efektownie, ale nie zawsze się sprawdzą. Sporo osób stawia na drogi i trudny w utrzymaniu materiał […]
Ostatnie wpisy