W co zaopatrzyć swoje dziecko, które rozpoczyna przygodę z pływaniem?

Przed pierwsza wyprawą na basen, w zależności od wieku dziecka, należy przygotować różne elementy wyposażenia malucha. Jeżeli dziecko korzysta jeszcze z pieluszki, to warto zainwestować w taką specjalną do pływania. Są one łatwo dostępne w sklepach dla pływaków, np. pod adresem https://finispoland.pl/. Jeżeli jednak jest nieco starsze, to dziewczynkom koniecznie należy zakupić strój kąpielowy, a chłopcom kąpielówki. Aby chlorowana woda nie podrażniała delikatnych oczu, warto zastanowić się nad nabyciem okularów. Co jeszcze będzie potrzebne?

Jak dobrze zakończyć dzień na basenie?

Dla bezpiecznego przemieszczania się po terenie basenu należy kupić wygodne klapki albo klasyczne japonki. Do ujarzmienia włosów przydatny będzie czepek – do dyspozycji są gumowe i materiałowe. Dla dzieci nieoswojonych z wodą przydać się mogą dmuchane rękawki i koła. Specjalne deski czy makarony do pływania najczęściej są już na wyposażeniu basenu i można z nich korzystać, bez konieczności kupowania własnych. Z takim wyposażeniem można się udać na kurs dopasowany do wieku malucha.

Po każdej wizycie należy udać się pod prysznic, a po powrocie do domu trzeba wyprać strój czy kąpielówki. Przed wyjściem z budynku basenu dobrze jest wysuszyć włosy, aby zmniejszyć ryzyko infekcji. 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − sześć =