W co wyposażyć gabinety medyczne?

W co wyposażyć gabinety medyczne?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aby dobrze spełniać swoje przeznaczenia, gabinety medyczne muszą posiadać odpowiednie wyposażenie. W zależności od specjalizacji lekarza, każde pomieszczenie musi być dostosowane do potrzeb.

Uniwersalny sprzęt

Do każdego gabinetu będzie potrzebny numerek na drzwi, aby pacjenci nie mieli problemu z lokalizacją miejsca zabiegu, bądź wizyty lekarskiej. Takie elementy można zamówić np. na http://www.grawicom.pl/. Dodatkowo, wszystkie pomieszczenia powinny być wyposażone w parawan, stolik na aparaturę medyczną oraz kozetkę, bądź leżankę. Przydatna będzie również szafa lekarska, taborety oraz waga.

Specjalistyczne wyposażenie

W zależności od przeznaczenia pomieszczenia – lekarz specjalista powinien posiadać urządzenia takie jak: aparat do EKG (elektrokardiograf), kardiomonitor, holter, inhalator, spirometr, czy lampy diagnostyczne. W gabinecie zabiegowym niezbędne będzie stanowisko do pobierania krwi.

Z kolei fizjoterapeuta powinien zaopatrzyć się w sprzęt rehabilitacyjny: odpowiednie meble, stół do masażu, łóżko, które będzie przeznaczone dla pacjentów leżących, a także urządzenia do kinezyterapii. Do zabiegów fizykalnych konieczny będzie aparat do magnetoterapii, diatermia, sprzęt do drenażu limfatycznego, urządzenie służące do przeprowadzania krioterapii, laser punktowy, bądź skaner.

Jeśli w gabinecie będzie odbywać się hydroterapia, niezbędne będą: wanny wirówki i katedry natryskowe, czy urządzenia do wodnego masażu suchego. Aby gabinet spełniał swoje funkcje, należy skupić się na doborze odpowiedniego sprzętu diagnostycznego, leczniczego, bądź rehabilitacyjnego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto korzystać z miernika pH gleby?
Dlaczego warto korzystać z miernika pH gleby?
Odczyn gleby ma ogromny wpływ na zdrowy wzrost i witalny wygląd roślin domowych i ogrodowych. Wskaźnik pH jest wyznacznikiem poziomu […]
Ostatnie wpisy