Tablice LED – jak wybrać odpowiednie?

Tablice LED – jak wybrać odpowiednie?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele firm planujących optymalizację swoich działań promocyjnych zastanawia się nad inwestycją w ekrany LED. Składają się one z diod elektroluminescencyjnych pozwalających uzyskać wysoką jakość obrazu oraz odwzorowania kolorów. O stopniu nasycenia barw informuje nas rozdzielczość ekranu inaczej nazywana plamką. Oznacza ona gęstość rozstawienia diod – im gęściej są one umieszczone, tym dokładniejszy jest wyświetlany obraz. Jeśli zależy nam na prezentowaniu na telebimach materiałów reklamowych czy informacyjnych, musimy postawić na rozdzielczość, która pozwoli odbiorcom swobodnie odczytać treści z określonej odległości. W przypadku ekranów o zastosowaniu outdoorowym musimy liczyć się z tym, że będą one oglądane ze znacznego dystansu – przez przechodniów lub kierowców. W związku z tym zagęszczenie diod może być mniejsze. Jeśli mowa o telebimie umieszczonym w sali wykładowej czy konferencyjnej, lepszym wyborem będzie model o wyższej rozdzielczości.

Kluczowe parametry ekranów

Oprócz rozdzielczości znaczenie ma także rodzaj wybranych diod – możemy zdecydować się na diody DIP przeznaczone do ekranów zewnętrznych lub nowocześniejsze diody SMD, które mogą być gęściej rozmieszczone oraz stosowane także wewnątrz. Kolejna ważna kwestia to jasność ekranu. Należy dobrać odpowiednią w zależności od tego, gdzie umieszczony będzie nośnik. Standardowa jasność ekranów:

  • zewnętrznych –  5000-7000cd/m²,
  • zewnętrznych o podwyższonej jasności – 8000-12000cd/m²,
  • wewnętrznych 700-2500cd/m².

Rodzaje telebimów – wybierz model dopasowany do Twoich potrzeb

Aby wybrać odpowiedni ekran, należy dokładnie sprecyzować jego przyszłe przeznaczenie. Tablice LED są dostępne w wielu wariantach, co ciekawie obrazuje oferta firmy TDC Polska. Możemy w niej znaleźć mobilne telebimy, które można bezproblemowo transportować z miejsca na miejsce np. na przyczepach samochodowych. Idealnie sprawdzają się one na imprezach plenerowych ze względu na łatwość przygotowania ich do pracy oraz odporność na warunki atmosferyczne. Innym rozwiązaniem są rentalowe, modułowe ekrany LED wykonane z lżejszych materiałów. Przewozi się je w specjalnych skrzyniach, a po dotarciu na miejsce montuje za pomocą specjalnych zatrzasków i szybkozłącz. 

Jeśli zależy nam na stworzeniu efektownej scenografii dla widowiska, najlepiej sprawdzą się kurtyny LED, które mogą przybierać dowolne kształty i formy, a także interaktywne podłogi ledowe. Mogą być one całkowicie dopasowane do potrzeb klienta zajmującego się aranżacją artystyczną wydarzenia.   

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niezbędne narzędzia każdej osoby, która rozpoczyna przygodę z grafiką
Niezbędne narzędzia każdej osoby, która rozpoczyna przygodę z grafiką
Efektywna praca każdego grafika to nie tylko umiejętności, ale też użyteczne programy, dzięki którym będziemy mogli wykonać daną operację szybko […]
Ostatnie wpisy