Świece – w jaki sposób zapach wpływa na samopoczucie człowieka

Świece – w jaki sposób zapach wpływa na samopoczucie człowieka
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zapachy odgrywają bardzo ważną rolę w naszym życiu. Wynika to z faktu, że wzbudzają w człowieku rozmaite emocje, przywołują najpiękniejsze wspomnienia z przeszłości, a nierzadko też wpływają pozytywnie na funkcjonowanie organizmu. Warto się nimi zatem otoczyć we własnym domu, wykorzystując w tym celu specjalne świece wydzielające wybrane aromaty. Godne polecenia są w szczególności wyroby znanej na całym świecie marki yankee candle, słynące przede wszystkim z wyjątkowo długiego czasu palenia się. 

Codzienne funkcjonowanie może być niezwykle przyjemne

Największą popularnością od dawna cieszą się świece emitujące zapach jaśminu, róży, lawendy, owoców cytrusowych, sosny, wanilii, drzewa kaszmirowego lub sandałowego, cedru, kardamonu, pudrowego piżma, orzechów kokosowych, czarnej herbaty, bazylii, czekolady, mięty czy migdałów. Jeśli zapalimy je wieczorową porą, to wówczas wprowadzimy się w stan maksymalnego relaksu i odprężenia, co z pewnością znacznie ułatwi zasypianie (gwarancja większej energii do działania z samego rana). To istotne zwłaszcza po intensywnym dniu spędzonym w pracy albo szkole. Kolejną zaletą aromatów jest to, że są w stanie skutecznie zniwelować poziom stresu, niepokoju, nerwowości, a nawet głębokiej złości. Tym samym człowiek staje się łagodniejszy i bardziej przyjazny dla otoczenia. Oprócz tego miła dla nosa woń wydobywająca się ze świecy może pomóc w osiągnięciu pożądanej koncentracji sprzyjającej wysiłkowi intelektualnemu (poprzez stymulację mózgu), zminimalizować skutki zmęczenia, usprawnić działanie układu oddechowego i krążenia oraz zahamować rozmnażanie się szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co jest ważne w czasie planowanie produkcji?
Co jest ważne w czasie planowanie produkcji?
Produkcja to złożony i wieloetapowy proces. Planując ścieżkę krytyczną prowadzącą z punktu 0 do celu, musimy uwzględnić mnóstwo czynników zewnętrznych […]
Ostatnie wpisy