Sposoby na zapewnienie ciepła w budynku

Sposoby na zapewnienie ciepła w budynku
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W trakcie budowania albo modernizowania obiektu mieszkalnego należy zawsze zdecydować się na konkretny system grzewczy. To od niego w ogromnej mierze zależy komfort cieplny w sezonie zimowym, a także wysokość rachunków. Warto postawić przede wszystkim na instalację wystarczająco wydajną, a jednocześnie niezbyt skomplikowaną w obsłudze oraz nie wpływającą negatywnie na środowisko naturalne. W niniejszym artykule zostanie przedstawionych kilka sensownych opcji. 

Nowoczesne kotły cieszą się obecnie ogromną popularnością

Najbardziej ekonomiczne w eksploatacji są zdecydowanie kotły z podajnikiem przeznaczone do spalania paliw stałych – zwłaszcza ekogroszku (wyselekcjonowanych okruchów węgla kamiennego) oraz pelletu drzewnego (produkowanego najczęściej z trocin). Oba te materiały charakteryzują się w pełni zadowalającą wartością kaloryczną, a na dodatek są łatwe w przechowywaniu i nie emitują do atmosfery szkodliwych substancji smolistych czy toksycznych. Jakby tego było mało, obsługa pieca ogranicza się tutaj w zasadzie jedynie do napełnienia zbiornika co kilka dni i okazjonalnego czyszczenia go z osadu. Dla osób maksymalnie wygodnych, sensowną alternatywę stanowi natomiast w pełni automatyczny kocioł na gaz. Bardzo precyzyjnie reguluje on temperaturę we wnętrzach domu i zapewnia optymalne bezpieczeństwo (z powodu braku ryzyka zaczadzenia). Na uwagę zasługuje w szczególności kondensacyjny model Buderus GB072, wyróżniający się kompaktową konstrukcją i możliwością pozyskiwania ciepła zarówno z samego gazu, jak i spalin. Znacząco zmniejsza to opłaty za ogrzewanie.  Na koniec należy jeszcze wspomnieć o grzejnikach konwektorowych, pompie ciepła czy panelach fotowoltaicznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Odbojniki do drzwi garażowych
Odbojniki do drzwi garażowych
Podziemny parking, który znajduje się pod mieszkaniem, to wygodne rozwiązanie, z którego chętnie korzystają zarówno deweloperzy, jak i mieszkańcy, którzy […]
Ostatnie wpisy