Prawidłowy montaż grotów zewnętrznych

Prawidłowy montaż grotów zewnętrznych
dorozgryzienia
Budowlanka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decydując się na ogrodzenia, balustrady i kraty warto pomyśleć o eleganckim i estetycznym wykończeniu konstrukcji. Do takich działań służą tzw. groty zewnętrzne. Jednak warto pamiętać, że ich montaż pozwala nie tylko na ładny wygląd, ale również profesjonalne zabezpieczenie przed deszczem i śniegiem. Wybór odpowiedniego kształtu i modelu można dokonać np. na stronie https://www.adro.hg.pl.

O czym pamiętać przy wyborze ogrodzenia i jego wykończeń?

Zanim zabierzemy się za montaż wykończeń metalowych naszego terenu przydomowego, warto pamiętać, że elementy ostre na ogrodzeniach nie powinny przekraczać 1,8 m wysokości, a wszystkie elementy wystające powinny być bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Każda brama powinna otwierać się do wewnętrznej strony posesji, natomiast furtka powinna minimalnie mieć szerokość 0,9 m. Skoro już wiemy, jakie są podstawowe wytyczne, przejdźmy do samego zakładania drążków, zaślepek i grotów.

Od czego zacząć montaż grotów zewnętrznych?

Na początku najważniejsze jest dobranie odpowiedniej grubości elementów, aby te do siebie pasowały. Następnie musimy bardzo dokładnie je dopasować i uszczelnić. Tutaj z pomocą przyjdzie nam klej, koniecznie dostosowany do prac zewnętrznych, przy jego wyborze warto zwrócić uwagę, czy dobrze złączy ze sobą nasze materiały. Pamiętajmy również o odpływie dla wody. Niektóre elementy będą już posiadać tzw. kapinosy, ale gdyby ich nie miały, należy wykonać nacięcia, które odprowadzą wodę tak, aby ta nie tworzyła brzydkich zacieków na konstrukcji. Na koniec pamiętajmy o dodatkowej impregnacji, aby zabezpieczyć elementy przed zmianą pogody. Stosując się uważnie do wszystkich tych rad, możemy być spokojni, że nasze płoty, bramy i daszki przetrwają wiele lat użytkowania, bez uszczerbku na swej funkcji i wyglądzie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Utwardzanie powierzchniowe stali – co warto wiedzieć?
Utwardzanie powierzchniowe stali – co warto wiedzieć?
Co to jest i po co się stosuje? Utwardzanie powierzchniowe stali to proces stosowany w celu zwiększenia twardości powierzchniowej materiału. […]
Ostatnie wpisy