Pielęgnacja na co dzień dla cery wrażliwej

Pielęgnacja na co dzień dla cery wrażliwej
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skóra wrażliwa jest podatna na alergie i wysypki. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, od składnika w nowym produkcie do twarzy po zmianę pogody. Kluczem do utrzymania zdrowej i szczęśliwej skóry jest świadomość tego, co na nią nakładasz i jak ją traktujesz.

Jakie produkty warto stosować w codziennej pielęgnacji?

Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie od łagodnego środka oczyszczającego, który nie będzie obciążał Twojej skóry. Wiele osób z wrażliwą skórą będzie używać środka oczyszczającego na bazie oleju, ponieważ nie wysusza on skóry.

Zaraz po umyciu twarzy nałóż krem nawilżający, aby zablokować wilgoć i nawilżyć skórę. Produkty nawilżające są szczególnie ważne dla osób o wrażliwej skórze, ponieważ ich skóra ma tendencje do przesuszania się.

Jeśli używasz kremu nawilżającego z filtrem SPF, upewnij się, że zawiera on tlenek cynku lub dwutlenek tytanu zamiast chemicznych filtrów przeciwsłonecznych, takich jak oksybenzon (Benzophenone). Te substancje chemiczne mogą powodować podrażnienia u niektórych osób z wrażliwą skórą.

Krem pod oczy to kolejny must-have dla osób o wrażliwej skórze, ponieważ doskonale nawilża i pomaga zapobiegać zmarszczkom i cieniom pod oczami. Wybierz taki krem pod oczy, który ma przeciwutleniacze, takie jak witamina C lub E w nim, aby pomóc zmniejszyć drobne linie spowodowane uszkodzeniami słonecznymi. Unikaj substancji zapachowych, ponieważ mogą one powodować reakcje alergiczne i podrażnienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co warto wiedzieć o wymianie opon w quadach – jak często należy to robić?
Co warto wiedzieć o wymianie opon w quadach – jak często należy to robić?
Jazda czterokołowym quadem dostarcza mnóstwo przyjemności i emocji. Niestety odbywa się przeważnie w bardzo wymagających warunkach terenowych, gdzie przeważają nierówności, […]
Ostatnie wpisy