Paznokcie żelowe krok po kroku

Paznokcie żelowe krok po kroku
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wykonać manicure żelowy?

Aby zrobić samodzielny manicure żelowy trzeba w pierwszej kolejności zadbać o płytkę paznokcia. W tym celu należy przy użyciu pilnika nadać im odpowiedni kształt i długość. Następnie za pomocą bloku polerskiego zmatowić powierzchnię paznokcia, odsunąć lub wyciąć skórki. Warto też użyć primera bez kwasowego, który odtłuści płytkę sprawiając, że żel będzie bardziej przyczepny. W zależności od tego czy paznokieć ma być przedłożony czy też nie koniecznie może być użycie szablonu lub tipsa. Kiedy primer bez kwasowy odparuje z powierzchni paznokcia można przystąpić do nałożenia pierwszej warstwy żelu budującego.

Duży wybór kolorów żeli i akcesoriów niezbędnych do wykonania manicuru żelowego znaleźć można w sklepie internetowym https://chiodo.pl/pl/99-zele Żel nakłada się zarówno na powierzchnię płytki jak i szablon. Ważne jest, aby tę czynność wykonać z pełną precyzją. Zbyt cienka warstwa żelu może powodować złamanie paznokcia, zbyt gruba wygląda nieestetycznie i wymagać będzie dodatkowego spiłowania. Również zalane skórki lub niedomalowanie płytki powodują mało atrakcyjny widok. Tak nałożoną warstwę żelu trzeba utwardzić w lampie UV. W zależności od  jej mocy czas może się wydłużyć lub skrócić, zazwyczaj jest to ok. 60s. Następnie należy nałożyć kolejną warstwę, która profiluje i wykańcza kształt paznokcia. I znów utwardzić żel w lampie. W ostatnim kroku opracowuje się ostateczny kształt paznokcia. Można wtedy skrócić jego długość i poprawić kształt. Warto też wetrzeć olejek w skórki, który je nawilży i odżywi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co kupić przed budową drewnianej balustrady?
Co kupić przed budową drewnianej balustrady?
Decydując się na wykorzystanie drewna jako materiału na balustradę, należy wybrać odpowiednie materiały i akcesoria ułatwiające montaż. Najważniejszym jest oczywiście […]
Ostatnie wpisy