Obróbka plexi jest bardzo ważnym i niezbędnym etapem w produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych. Jeśli nie wykonasz go prawidłowo, wówczas Twój produkt może nie mieć pożądanych właściwości i cech. Jeśli jednak potraktujesz ten etap prawidłowo, wówczas możesz uzyskać wysokiej jakości produkty, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Plexi to inżynieryjny materiał termoplastyczny o wysokiej wytrzymałości i odporności na uderzenia, niskiej gęstości i wysokiej przejrzystości. Ma wiele zastosowań przemysłowych: w budownictwie, produkcji mebli, lotnictwie, przemyśle stoczniowym i innych. Główną cechą tego materiału są doskonałe właściwości optyczne: nie zabarwia się na żółto lub niebiesko pod wpływem promieniowania ultrafioletowego lub słonecznego przez długi czas. Usługi z nim związane znajdziesz na stronie https://www.sanplex.pl/uslugi/.
Pierwszym krokiem jest cięcie materiału na wymagane wymiary. Cięcie może być wykonywane ręcznie lub za pomocą specjalnego sprzętu, takiego jak piła tarczowa lub piła elektryczna. Do ręcznego cięcia plexi konieczne jest użycie specjalnych narzędzi – noży lub pił z ostrzami ściernymi.
Po cięciu krawędzie są gładkie i wypolerowane, ale nadal nie nadają się do użytku w obecnej formie, ponieważ mają ostre końce, które mogą uszkodzić nasze ręce podczas instalacji lub obsługi. Dlatego konieczne jest szlifowanie ich papierem ściernym, aż staną się zaokrąglone, po czym nie będą powodować dyskomfortu dla nas podczas pracy z tym materiałem.