Nowoczesne typy ogrodzeń stosowane w budownictwie

Nowoczesne typy ogrodzeń stosowane w budownictwie
dorozgryzienia
Budowlanka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogrodzenie prywatnej posesji, placu budowy, magazynu czy zakładu przemysłowego to niezwykle istotny element. Z jednej strony pełni bowiem funkcję ochronną (zabezpieczenie przed wtargnięciem intruza lub dzikiego zwierzęcia), z drugiej zaś estetyczną. Ponadto zapewnia prywatność i pozwala odizolować budynek od ulicznego zgiełku i hałasu. Dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza ogrodzenia tymczasowe, gdyż są tanie, łatwe w montażu i wystarczająco wytrzymałe.  

Konstrukcje stałe oraz przenośne

Klasyczne ogrodzenia budowane są oczywiście z drewna i kamienia, a charakteryzują się tym, że są trwale przymocowane do podłoża (np. do podmurówki). Powoli jednak są one wypierane przez konstrukcje bardziej nowoczesne, które wyróżniają się większą mobilnością. Przykładem jest choćby przenośne ogrodzenie ażurowe wykonane z przęseł ocynkowanych metodą ogniową oraz aluminiowej siatki (ewentualnie stalowej). Istnieją również wersje drewniane i betonowe. Zazwyczaj pełnią one rolę konstrukcji tymczasowych i są wykorzystywane jako zabezpieczenie placów budowy, fabryk albo magazynów. Wykonuje je na zamówienie m.in. ta firma: https://easyfence.pl/produkt-kategorie/ogrodzenia-azurowe/.

Znakomitą alternatywą są ogrodzenia panelowe (ze zgrzewanego drutu) – niezwykle sztywne i odporne na odkształcenia oraz uszkodzenia mechaniczne. W ostatnim czasie hitem są również nowoczesne ogrodzenia z cegły ceramicznej, klinkierowej oraz tzw. licówki. Pasują one do działek o sporej wielkości i wymagają pokrycia specjalnym środkiem hydrofobowym. Inne godne polecenia konstrukcje to gabiony, czyli prostopadłościenne kosze z drutu wypełnione kamieniem, szkłem lub innym materiałem. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób można przewieźć łódź w dowolne miejsce?
W jaki sposób można przewieźć łódź w dowolne miejsce?
Pływanie łodzią to bardzo popularna aktywność, zwłaszcza w okresie wakacji. W Polsce można to robić w wielu rzekach, jeziorach położonych […]
Ostatnie wpisy