Kamizelki odblaskowe – co warto o nich wiedzieć

Kamizelki odblaskowe – co warto o nich wiedzieć
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kamizelka odblaskowa jest przede wszystkim elementem ochrony indywidualnej pracowników. Jej zadaniem jest przede wszystkim ochrona przez zagrożeniami, które mogą wystąpić w  danym miejscu. Noszenie kamizelki odblaskowej jest w niektórych przypadkach regulowane przepisami prawa.

Kto i w jakich sytuacjach musi nosić kamizelkę odblaskową?

Zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym muszą ją nosić wszystkie osoby wykonujące różnego rodzaju czynności na drodze. Obowiązek ten więc ten dotyczy zarówno pracowników firm remontujących drogi, jak i kierowców, którzy np. zmuszeni zostali do wymiany koła. Kamizelki są obowiązkowe nie tylko po zmroku, ale również w ciągu dnia. Ten element odzieży jest także niezbędny w przypadku pracowników magazynowych. Magazynierzy, operatorzy wózków widłowych, a także wszystkie inne osoby przebywające na terenie magazynu powinni bezwzględnie je nosić, ponieważ zapewniają one, że są one zdecydowanie lepiej widoczne już ze sporej odległości. Kamizelki odblaskowe, które można nabyć np. za pośrednictwem witryny http://robimykoszulki.pl/oferta/kamizelki-odblaskowe/ powinny stanowić obowiązkowy ubiór także dla osób pracujących w pobliżu torów, a także dźwigów oraz taśmociągów. W przypadku pracowników budowlanych obowiązuje przepis dotyczący tego, że pracownicy szeregowi powinni nosić kamizelki w kolorze pomarańczowym, a pełniący nadzór w odcieniu żółtym. Muszą one także spełniać odpowiednie normy mówiące o tym, jaką minimalną ilość materiału fluorescencyjnego powinny one zawierać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie korzyści można odnieść ze wsparcia firmy spedycyjnej?
Jakie korzyści można odnieść ze wsparcia firmy spedycyjnej?
Wiele firm chcąc ograniczyć swoje koszty, decyduje się na samodzielne organizowanie transportów. Warto uwzględnić jednak fakt, że czas, który zostaje […]
Ostatnie wpisy