Jakiego typu kreacja będzie najlepiej pasować na uroczystość komunijną?

Sakrament Pierwszej Komunii Świętej to ważna uroczystość. Dlatego też rodzice dokładają wszelkich starań, aby ich dzieci były w tym dniu szczęśliwe. Przygotowanie przyjęcia, zadbanie o prezenty oraz zakup odpowiedniej kreacji to jedne z tych czynności, których wprost nie można pominąć. W tym artykule udzielimy porad jakiego typu kreacja będzie adekwatna do takiej uroczystości. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Kreacja dla dziewczynki na I Komunię Świętą 

W przypadku przedstawicielek płci pięknej najlepiej sprawdzą się sukienki do komunii dla dziewczynek. W zależności od tego, jakie zasady panują w danej parafii mogą być to sukienki liturgiczne lub inne. W tym drugim przypadku rodzice mają większe pole do popisu, gdyż model sukienki może być dokładnie taki, jaki sobie wymarzą – jest w tym względzie większa dowolność w wyborze modelu, kroju, a nawet koloru. 

Ubiór dla chłopca na I Komunię Św.

Jeśli mowa o chłopcach, to opcje są tak naprawdę dwie. Albo będą oni zobowiązani do noszenia alby w trakcie przyjmowania sakramentu, albo ksiądz w tej kwestii da im większą swobodę. Nawet jeżeli dojdzie do tej drugiej sytuacji to należy pamiętać, aby chłopiec był ubrany elegancko. Najlepiej w tym wypadku sprawdzi się garnitur lub eleganckie spodnie w połączeniu z koszulą i marynarką.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + 20 =