Jakie suplementy pomogą Ci trenować ciężej, szybciej odzyskiwać siły po treningach i zwiększyć wydajność?

Jakie suplementy pomogą Ci trenować ciężej, szybciej odzyskiwać siły po treningach i zwiększyć wydajność?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poniżej znajduje się lista suplementów, które pomogą Ci trenować ciężej, szybciej odzyskać siły po treningu i zwiększyć wydajność.

Białko w proszku

Białko jest niezbędne do budowy mięśni i ważne jest, aby przyjmować je w wystarczającej ilości każdego dnia. Proszki proteinowe są łatwym sposobem na uzyskanie większej ilości białka niż gdybyś jadł same pokarmy. Są one również wygodne, jeśli nie zawsze masz czas na przygotowanie zdrowych posiłków lub przekąsek przed lub po treningu. Proszki proteinowe można dodawać do ulubionych smoothie, jogurtów i owsianek.

Kreatyna

Kreatyna to naturalnie występująca w organizmie substancja, która pomaga dostarczać energię do komórek podczas ćwiczeń o wysokiej intensywności (takich jak podnoszenie ciężarów). Wykazano, że suplementy kreatyny poprawiają siłę i rozmiar mięśni przy regularnym stosowaniu przez dłuższy czas. Kreatyna dodatkowo, może poprawić wydajność umysłową i pomóc w regeneracji po ćwiczeniach. Kreatyna jest bezpieczna dla większości ludzi, gdy jest przyjmowana w zalecanych dawkach, ale istnieją środki ostrożności, które należy podjąć, jeśli masz problemy z nerkami lub wysokie ciśnienie krwi.

BCAA (Branched Chain Amino Acids)

Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach leucyna, izoleucyna i walina to trzy niezbędne aminokwasy, które muszą być pozyskiwane z diety, ponieważ nie mogą być wytwarzane przez nasz organizm samodzielnie. Aminokwasy BCAA pomagają zmniejszyć bolesność mięśni po intensywnych sesjach treningowych, jak również poprawiają regenerację pomiędzy zestawami podczas sesji treningu oporowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Aranżacja funkcjonalnego salonu – poradnik
Aranżacja funkcjonalnego salonu – poradnik
W komfortowych pomieszczeniach wszystkie elementy aranżacji są wcześniej dokładnie przemyślane. Duży wybór produktów meblowych i wyposażenia dodatkowego pozwala na stworzenie […]
Ostatnie wpisy