Jakie korzyści przynosi stosowanie pokrowca na materac?

Materac to jeden z podstawowych elementów decydujących o jakości naszego snu. Jeśli zakupiliśmy go bez pokrowca w zestawie, to warto zawsze zaopatrzyć się w tego typu element. Wynika to przede wszystkim z faktu, że pełni on niezwykle istotną funkcję ochronną, a dodatkowo zauważalnie podnosi ogólny komfort nocnego wypoczynku. Wyjątkowo wytrzymałe i jednocześnie przyjemne dla skóry egzemplarze posiada w ofercie sklep online, dostępny pod adresem https://alvare.pl/pokrowce-na-materac

Koszt niewielki, a korzyści cała masa 

Pokrowiec to pożądany dodatek do materaca głównie dlatego, że bardzo skutecznie zabezpiecza jego powierzchnię przed różnego rodzaju zabrudzeniami (np. z jedzenia, napojów, płynów ustrojowych) i uszkodzeniami mechanicznymi (zwłaszcza przetarciami). Tym samym znacznie przedłuża żywotność materaca, co przekłada się bezpośrednio na oszczędność pieniędzy. Kolejna niewątpliwa korzyść to optymalna ochrona przed osiadaniem kurzu, roztoczy, bakterii, zarodników grzybów i innych groźnych drobnoustrojów (gwarancja maksymalnej higieny). Ich wyeliminowanie pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie, zapobiegając rozwojowi uciążliwych chorób układu oddechowego. Ma to szczególnie duże znaczenie dla wszystkich alergików. Oto pozostałe wartościowe funkcje, jakie pełni standardowy pokrowiec:

– ogranicza częstotliwość prania i czyszczenia materaca, oszczędzając w ten sposób nasze siły oraz czas,

– wspomaga odpowiednią wentylację skóry (cyrkulację powietrza),

– efektywnie zabezpiecza materac przed deformacją i nieestetycznym odkształceniem (warunkiem jest jednak obecność w konstrukcji miękkiego wypełnienia z pianki termoelastycznej).

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + 13 =