Jaki musi być plecak dla przedszkolaka?

Jaki musi być plecak dla przedszkolaka?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzice małych dzieci prędzej czy później staną przed problemem wyboru odpowiedniego plecaka dla swoich pociech. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie, ponieważ źle dobrany plecak może spowodować wiele problemów zdrowotnych dziecka. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Odpowiednie parametry

Plecak dla przedszkolaka nie musi, a nawet nie powinien być duży i ciężki, ponieważ może skutkować problemami z prawidłową postawą ciała oraz doprowadzić do problemów z kręgosłupem. Z założenia ma on służyć przenoszeniu podstawowych rzeczy, takich jak ulubiony pluszak czy drugie śniadanie. Szacuje się, że odpowiednie wymiary pierwszego plecaczka powinny mieć 33 cm wysokości, 28 cm szerokości i 10 cm głębokości. Są to tylko szacunkowe wymiary, jako że każde dziecko jest inne. Niemniej każdy plecak musi posiadać regulowane szelki, które będzie można dostosować do wzrostu malucha.

Jakość wykonania

Plecaczek powinien być wykonany z materiałów najlepszej jakości.Taki oferuje m.in. sklep Amely. Czołowi producenci dbają o ich odpowiednie wykończenie, zwracając uwagę na takie detale jak prawidłowe i mocne szwy czy zastosowanie odpowiednich i bezpiecznych zamków. Maluch będzie musiał niejednokrotnie sam otwierać swój plecaczek więc ważne jest, aby zamek łatwo się przesuwał. Równie istotne jest zastosowanie materiału nieprzepuszczającego wody, który w razie deszczu uchroni rzeczy schowane w środku przed zamoknięciem, ewentualnie można dokupić wododporny pokrowiec.

Estetyka

Pierwszy plecaczek dziecka powinien być także kolorowy i dobrze się maluchowi kojarzyć. Nie bez powodu dużą popularnością cieszą się plecaki brytyjskiej firmy Little Life. Firma ma w swojej ofercie szereg uroczych produktów, w kształcie zwierząt i popularnych bohaterów kreskówek, co sprawia, że dzieci na całym świecie na swój pierwszy plecak chętnie wybierają plecaczek Littlelife.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O czym powinna pamiętać para planująca swój ślub?
O czym powinna pamiętać para planująca swój ślub?
Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu pary. Planowanie tego wydarzenia może być stresujące i może zająć dużo […]
Ostatnie wpisy