Jak zwiększyć bezpieczeństwo pieszych przy ruchliwej drodze?

Jak zwiększyć bezpieczeństwo pieszych przy ruchliwej drodze?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie od dzisiaj wiadomo, że mimo licznych ograniczeń prędkości, w tym do 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym, wielu kierowców niestety nie zwraca na nie uwagi. Pędzą jak szaleni, poważnie zagrażając zdrowiu i życiu pieszych. Dzieje się tak nie tylko w miastach, ale także, a może nawet przede wszystkim, na wsiach i w małych miasteczkach, które położone są przy ruchliwych trasach. Dlatego to właśnie szczególnie tam jest bardzo ważne, aby odgrodzić pieszych od ruchliwej ulicy. Dzięki temu będą mogli spokojnie spacerować, a w razie drogowego incydentu będą chronieni przez bariery drogowe, które zapobiegną powstaniu u nich poważnych obrażeń.

Nie lepszy wysoki krawężnik?

Wysokie krawężniki co prawda chronią przy niskich prędkością i zniechęcają kierowców do parkowania w miejscach, które nie są do tego przeznaczone, ale już przy znacznej prędkości pojazdu nie zdołają nikogo osłonić. Co innego bariery drogowe, które wytłumią energię wjeżdżającego w nie samochodu i chociaż się pogną, to nie dopuszczą do tego, by ktoś ucierpiał. Chronią także kierowcę oraz pasażerów auta, biorąc na siebie większą część energii zderzenia.

Postawienie takich barier to optymalne rozwiązanie, które może uratować zdrowie i życie, a przy tym jest stosunkowo niedrogie. Z metod zapobiegania skutkom wypadków są najlepszą i najbardziej użyteczną metodą. Widoczne z daleka, pomalowane na biało i czerwono, ostrzegają kierowców o tym, że przebiega tędy chodnik i sprawiają, że ci zwalniają, co być może jest ich najważniejszym działaniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Organizowanie wesela – o czym należy pamiętać?
Organizowanie wesela – o czym należy pamiętać?
Organizacja wesela nie jest łatwym zadaniem. Potrzeba dużo czasu i cierpliwości, aby opracować wszystkie szczegóły, ponieważ musisz nie tylko myśleć […]
Ostatnie wpisy