Jak zapewnić osobie niedowidzącej większy komfort pracy?

Jak zapewnić osobie niedowidzącej większy komfort pracy?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Życie osób niedowidzących pełne jest poważnych ograniczeń, nie oznacza to jednak, że podjęcie przez nich pracy jest niemożliwe. Błyskawiczny rozwój nauki i techniki, a co za tym idzie również dostępna na rynku technologia sprawiły, że dziś takie osoby mogą pracować w zawodach, w których wcześniej byłoby to bardzo utrudnione lub wręcz niemożliwe. W sytuacji, gdy zatrudniamy osobę niedowidzącą istnieje wiele możliwości by znacząco zwiększyć jej komfort pracy, jednak ze wszystkich dostępnych opcji najlepszą jest zaopatrzenie się w powiększalnik ekranowy.

Powiększalnik ekranowy – czym jest i jak działa?

Powiększalniki ekranowe, nazywane również telewizyjnymi, to urządzenia mogące wyświetlać powiększony obraz na tv, monitorze, lub ekranie będącym integralną częścią urządzenia. Dzielą się one na stacjonarne i przenośne. Oferują bardzo wysokie poziomy powiększania, rzędu nawet kilkudziesięciu razy, często są zaopatrzone w kamery i monitory HD, dzięki czemu obraz wyświetlany jest w wysokiej jakości. Jest to idealne rozwiązanie dla osób niedowidzących – dobry sprzęt zapewnia możliwości zmiany parametrów wyświetlania obrazu, wspomagania wzrokowego, czytania systemem lektorskim, czy zmian kolorystyki wyświetlanych obrazów. Ponadto ich obsługa jest na tyle prosta i intuicyjna, że nie wymaga żadnych specjalistycznych szkoleń.

Podsumowanie

XXI wiek gwarantuje nam naprawdę duży szereg możliwości, jednak powiększalniki ekranowe to urządzenia które na pewno wielce ułatwią codzienne funkcjonowanie zawodowe każdej osobie z niedowidzącej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kto jest zobowiązany do wprowadzenia RODO?
Kto jest zobowiązany do wprowadzenia RODO?
Data 25 maja 2018 roku zostanie zapamiętana przez większość przedsiębiorców już na zawsze jako dzień wprowadzenia rozporządzenia o ochronie danych […]
Ostatnie wpisy