Jak ubrać się na ważną uroczystość?

Jak ubrać się na ważną uroczystość?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Często wybierając się na ślub, chrzciny czy eleganckie przyjęcie mamy wątpliwości, w co się ubrać. Jest to naturalne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdzie wszędzie widzimy natłok inspiracji i coraz to śmielszego łamanie utartych schematów. Czasem mamy dylemat, czy wybierając klasykę nie znikniemy w tłumie lub czy decydując się na bardziej ekstrawagancki strój nie zostaniemy wyśmiani. Warto chwilę zastanowić się nad wyborem kreacji oraz dodatków, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Klasyka kontra nowoczesność

Zacząć należy od tego, że niezależnie od rodzaju stroju i innych akcesoriów, nasz ogólny wygląd musi być schludny. Buty bezwzględnie muszą być czyste (jeśli pogoda nie sprzyja, można zabrać parę na zmianę), ubrania wyprasowane, a włosy ułożone. Jeśli boimy się eksperymentów bezpieczną opcją może być wybranie małej czarnej, jasnej koszuli bez wzoru z ciemnym dołem lub jednokolorowej sukienki. Takie bardzo klasyczne zestawy pozwalają na dowolność akcesoriów, dlatego mocne kształty i kolory, a także wzory będą wyróżniać się na tle minimalistycznych fasonów.

Suknie wizytowe posiadające ciekawe, przyciągające uwagę kroje, a także bogate wzory, to trochę bardziej skomplikowana sprawa. Jeśli decydujemy się na mocną „bazę”, dodatki muszą ze sobą współgrać, najlepiej gdyby miały podobny kolor i nie były zbyt wyraziste. Nie będą wtedy odwracać uwagi od kreacji, a będą subtelnie ją dopełniać. Uzyskamy wtedy bardzo dobry efekt, bez wizualnego chaosu i staniemy się gwiazdą wieczoru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na jakie aspekty zwrócić uwagę, rezerwując pokoje na nasz letni urlop?
Na jakie aspekty zwrócić uwagę, rezerwując pokoje na nasz letni urlop?
Większość Polaków spędza swój urlop, odpoczywając poza domem. Wiele osób wyjeżdża nad jezioro, na wieś do gospodarstw agroturystycznych, na wycieczki […]
Ostatnie wpisy