Pracodawca jest zobligowany przepisami BHP do zorganizowania dobrze oznakowanej drogi ewakuacyjnej oraz miejsc zbiórki do ewakuacji. Sposób oznakowania nie może być ponadto dowolny – jest szczegółowo określony na podstawie normy ISO 7010:2012, jednak przepisy dotyczące ochrony przeciwpożarowej nie narzucają sztywnych parametrów dotyczących powierzchni czy ulokowania tego miejsca. Warto więc kierować się zdrowym rozsądkiem, wziąć pod uwagę liczbę pracowników, a także warunki panujące w budynku czy obiekcie budowlanym.
Miejsca ewakuacyjne powinny być trwale zaznaczone. Oznacza to, że piktogram służący do oznakowania miejsca zbiórki do ewakuacji, a także wszystkie symbole służące do nawigacji po drodze ewakuacyjnej muszą być przymocowane tak, by nie dało się ich łatwo zdjąć, strącić czy wywrócić. To, jakie piktogramy wybrać, nie jest kwestią wyboru – norma ISO 67010:2012 dokładnie określa, które znaki należy wybrać w danej sytuacji.
Dodatkowo przy wybieraniu miejsca zbiórki dobrze jest zaznaczyć dokładnie jego powierzchnię. Powinna ona być oszacowana na podstawie maksymalnej liczby pracowników jednocześnie przebywających w budynku, tak, by każda z osób miała swobodę ruchu. Jeśli droga ewakuacyjna prowadzi przez schody, wysokie krawężniki lub śliskie nawierzchnie, wtedy warto też zamocować na nich taśmę ostrzegawczą, która w porę zwróci uwagę na nierówności i inne potencjalne niebezpieczeństwa, by podczas ucieczki wszyscy mieli zapewnione jak największe bezpieczeństwo.