Jak nakładać lakier hybrydowy i jakie są jego atuty?

Jak nakładać lakier hybrydowy i jakie są jego atuty?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piękne i zadbane dłonie to wizytówka każdej eleganckiej kobiety. Perfekcyjny manicure uzyskasz nie tylko w salonie kosmetycznym. Zakochaj się w lakierach hybrydowych i poznaj techniki trwałego manicure.

Zalety hybryd

Kilka lat temu wśród kobiet ogromną popularność zyskał manicure hybrydowy. Nie ma się co dziwić, gdyż ten sposób malowania paznokci niesie ze sobą szereg korzyści. Przede wszystkim hybrydy są bardzo trwałe w porównaniu z tradycyjnymi lakierami. Raz wykonane potrafią utrzymać się przez dwa, a nawet trzy tygodnie, w zależności od tego jak szybko rosną nam paznokcie. Dzięki temu zyskujemy dużo czasu, którego nie marnujemy na ciągłe poprawki lakieru i oczekiwanie, aż świeżo pomalowane paznokcie wyschną (a i tak nie mamy gwarancji, że za chwilę lakier tradycyjny nie odpryśnie). Poza tym, hybrydy są bardzo estetyczne i przepięknie zdobią dłoń.

Jak nakładać lakier hybrydowy?

Wykonanie manicure hybrydowego jest banalnie proste. Przede wszystkim należy przygotować płytkę paznokcia, nadać jej pożądany kształt, a u nasady usunąć skórki. Następnie odtłuszczamy paznokcie i przystępujemy do nałożenia lakieru bazowego. Bazę utwardzamy pod lampą UV. Teraz malujemy wybranym przez nas kolorem. Wybierać trzeba tylko dobrej jakości produkty. Wiele kobiet poleca używanie lakierów hybrydowych Neonail będących liderem hybryd na rynku. Po nałożeniu koloru również utwardzamy go pod lampą UV i jeśli jest taka potrzeba powtarzamy te dwa kroki z kolejną warstwą kolorowego lakieru. Na całość nakładamy zabezpieczający top, czyli lakier nawierzchniowy nadający dodatkową trwałość i błysk. Całość ponownie utwardzamy i przemywany tzw. cleanerem. Na koniec warto przetrzeć paznokcie natłuszczającą oliwką.

A co z zaoszczędzonym czasem?

Gdy już wykonamy manicure hybrydowy, możemy w ciągu tygodnia przeznaczyć zaoszczędzony czas na spa dla naszego ciała. Wybierajmy dobre kosmetyki, jak np. kosmetyki koreańskie dostępne na Skin79. Nasze ciało na pewno będzie nam za to wdzięczne. Sposób pielęgnacji stosowany przez Azjatki jest naprawdę godny naśladowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pielęgnacja psiej sierści – perfumy dla psa
Pielęgnacja psiej sierści – perfumy dla psa
Psy mają charakterystyczny zapach, o czym doskonale wiedzą ich właściciele. Czasami jednak staje się on wręcz uciążliwy, zwłaszcza kiedy wchodząc […]
Ostatnie wpisy