Jak najlepiej wymieniać olej? Opis metody dynamicznej

Jak najlepiej wymieniać olej? Opis metody dynamicznej
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów Twojego samochodu. Chroni on silnik przed zużyciem i korozją, a także dba o jego sprawną pracę przez jak najdłuższy czas. Olej trzeba regularnie wymieniać -co najmniej raz na dwa miesiące lub po przejechaniu każdych 3000 kilometrów. Najlepszym momentem na wymianę oleju jest tankowanie samochodu oraz pierwsza jazda po dłuższej przerwie. Musisz również sprawdzić poziom oleju przed wyruszeniem w każdą podróż, która trwa dłużej niż godzinę.

Czym jest dynamiczna wymiana oleju?

Dynamiczna wymiana oleju to najlepszy sposób na ochronę Twojego silnika. Są one szybsze, bezpieczniejsze i dokładniejsze niż konwencjonalne wymiany oleju. Jeśli jesteś zainteresowany, to wejdź na stronę: https://www.mvs.auto.pl/dynamiczna-wymiana-oleju.html.

Dynamiczna wymiana oleju jest przeprowadzana przy użyciu wysokowydajnej maszyny do płukania silnika, która czyści cały silnik od góry do dołu. Proces ten służy do usuwania z silnika zanieczyszczeń, które w przeciwnym razie zostałyby wypłukane podczas normalnej jazdy. Problem z konwencjonalnymi metodami wymiany oleju polega na tym, że czyszczą one tylko górne warstwy silnika. Dynamiczna wymiana oleju czyści wszystkie części wewnętrzne, jak również zewnętrzne części samochodu lub ciężarówki, co pomaga zmniejszyć zużycie silnika i skrzyni biegów.

Dynamiczna wymiana oleju obejmuje czyszczenie:

  • Części wewnętrznych, takich jak tłoki, pierścienie i łożyska;
  • Ściany cylindra i pierścienie tłokowe;
  • Panewki olejowej;
  • Obudowy filtra oleju;
  • Chłodnica oleju.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Płyty warstwowe – co warto wiedzieć przed zakupem
Płyty warstwowe – co warto wiedzieć przed zakupem
Płyta warstwowa to element konstrukcyjny powstały z połączenia dwóch elementów konstrukcyjnych (płyt) oddzielonych materiałem izolacyjnym. Płyty warstwowe są używane do […]
Ostatnie wpisy