Drewniane czy plastikowe – jakie okno wybrać?

Drewniane czy plastikowe – jakie okno wybrać?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiednich do domu okien to kwestia, przed którą staje każdy prywatny inwestor, który kończy już budowę swojego wymarzonego jednorodzinnego budynku. Temat zdecydowanie jest wart zastanowienia, ponieważ to właśnie od okien zależy, jakie parametry termoizolacyjne uzyska końcowo dom i w jakich kwotach będą oscylowały nasze rachunki za ogrzewanie. Najwięcej dylematów rodzą okna połaciowe, które rządzą się swoimi własnymi prawami, a bez których nie może obejść się żadne poddasze. Najczęściej zadawanym pytaniem jest tutaj to, czy należy wybrać naturalne drewno czy też plastik. Jak to naprawdę wygląda?

Najbardziej istotna jest jakość

A dopiero dalej materiał wykonania. Dlatego dobrze jest postawić na produkty znanej firmy, jak okna dachowe Fakro, które po prostu nam dłużej posłużą. Wybór dobrej marki to gwarancja, że wszystko będzie szczelne, a każde okno będzie miało dopasowany do pomieszczenia, w którym zostało użyte, współczynnik przenikania ciepła. Powinien być on możliwie jak najniższy, żebyśmy byli w stanie utrzymać opłaty za ogrzewanie na rozsądnym poziomie.

Do pokojów dobrym wyborem są zarówno okna dachowe Fakro z plastiku, jak i te z naturalnego drewna. Te drugie są nieco droższe, ale mają wyjątkową fakturę i wiele osób się na nie decyduje. Mają jednak nieco wyższy współczynnik przenikania, dlatego lepiej jest nie decydować się na nie w łazience, gdzie dużo lepiej sprawdzą się ramy z tworzywa sztucznego i aluminium, które wymagają mniejszej dbałości i mają nieco lepsze właściwości termiczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najczęściej używane akcesoria szpiegowskie
Najczęściej używane akcesoria szpiegowskie
Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zakup różnorodnych sprzętów szpiegowskich. Rozwiązania te przydają się bowiem w […]
Ostatnie wpisy