Dom wielopiętrowy – jak stworzyć bezpieczną przestrzeń z myślą o dziecku?

Dom wielopiętrowy – jak stworzyć bezpieczną przestrzeń z myślą o dziecku?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy nasze dziecko uczy się chodzić, zaczynamy nagle patrzeć na przestrzeń w domu z innej perspektywy. Czy na pewno jest bezpieczna? Jak zabezpieczyć gniazdka elektryczne? Skąd nagle tyle ostrych krawędzi i groźnych przedmiotów? Jeśli mieszkamy w budynku wielopiętrowym, szczególnie newralgicznym miejscem ze względu na obecność dziecka są schody.

Bezpieczne schody

Gdy wiek naszego malucha nie przekracza 2 lat, dobrym rozwiązaniem jest barierka na schody. Zamontowanie jej na szczycie i na dole sprawi, że dziecku nie będzie zagrażać ryzyko upadku. Sklepy oferują różne modele bramek, m. in. rozporowe. Ich instalacja nie wymaga wiercenia i umożliwia dopasowanie do szerokości praktycznie każdej framugi. Rodzice bez trudu znajdą produkt spełniający ich indywidualne oczekiwania.

Kiedy dzieci są starsze i potrafią poruszać się po schodach, warto pamiętać o kilku szczegółach. Za najbezpieczniejsze uznawane są schody proste, pełne-bez pustych przestrzeni między stopniami. Pamiętajmy o wyposażeniu konstrukcji w poręcze i balustrady. W razie potrzeby połóżmy wykładzinę lub specjalne taśmy, aby powierzchnia nie była śliska. Zamontujmy też odpowiednie oświetlenie. 

Wejście na strych

W domu wielopiętrowym jednym z pomieszczeń jest także strych. Na szczęście w tym wypadku rodzice nie muszą martwić się o bezpieczeństwo dziecka. W sprzedaży dostępne są specjalne schody strychowe, które zapewniają wygodny sposób połączenia z poddaszem. Składana drabina chowająca się pod klapą nie tylko pozwala zaoszczędzić miejsce, ale skutecznie uniemożliwia maluchom dostęp. Wiele propozycji schodów strychowych znajduje się pod adresem https://www.4iq.com.pl/6-schody-strychowe. Jest to doskonały pomysł na bezpieczeństwo, komfort i funkcjonalność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy kobieta w ciąży powinna wykonać badania genetyczne?
Kiedy kobieta w ciąży powinna wykonać badania genetyczne?
Kobiety będące w ciąży powinny regularnie poddawać się różnego rodzaju profesjonalnym badaniom z zakresu diagnostyki prenatalnej. Dzięki nim możliwa jest […]
Ostatnie wpisy