Czym się kierować przy wyborze monitora?

Czym się kierować przy wyborze monitora?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Monitor to kluczowy element każdego zestawu komputerowego. Wynika to z faktu, że służy do natychmiastowego wyświetlania wszelkich rezultatów działania uruchamianych programów. Zapewnia przy tym odpowiednią przestrzeń zarówno do rozrywki, jak i pracy. Przy jego wyborze trzeba oczywiście wziąć pod uwagę szereg rozmaitych parametrów, które mają zasadniczy wpływ na ergonomię oraz komfort użytkowania sprzętu. W pierwszej kolejności zaleca się zainteresowanie przekątną ekranu. 

Wysoka jakość obrazu to dla wielu osób priorytet

Za najbardziej uniwersalne uznawane są monitory 32 cale, ponieważ idealnie nadają się zarówno do grania w gry, jak i oglądania filmów, przeglądania stron internetowych czy realizowania projektów zawodowych. Warto postawić na zakres od 24 do maksymalnie 50 cali (w zależności od przeznaczenia). Kolejny niezwykle ważny parametr to nominalna rozdzielczość ekranu. W sytuacji, gdy zazwyczaj korzystamy z kilku okien lub programów na raz, optymalna okaże się standardowa rozdzielczość Full HD wynosząca 1920 x 1080 pikseli. Jeżeli jednak zależy nam przede wszystkim na znakomitych walorach wizualnych, to wybierzmy raczej innowacyjną technologię 4K (3840×2160 px). Jeszcze innym istotnym czynnikiem jest rodzaj zastosowanej matrycy. Wersja TN oferuje bardzo krótki czas reakcji ekranu (co jest wyjątkowo przydatne przy graniu), ale jednocześnie odznacza się wąskimi kątami widzenia i słabym odwzorowaniem kolorów. Dlatego też w większości przypadków lepsza opcja to matryca IPS albo MVA. Monitor musi ponadto być wyposażony w niezbędne złącza (HDMI, USB) oraz posiadać funkcję regulacji nachylenia i wysokości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Współpraca z zewnętrznym biurem rachunkowym – czy jest to opłacalne?
Współpraca z zewnętrznym biurem rachunkowym – czy jest to opłacalne?
Współpraca z zewnętrznym biurem rachunkowym cieszy się sporym uznaniem na rynku. Ma ona szereg zadań i z pewnością pozwala zaoszczędzić […]
Ostatnie wpisy