Co zrobić w razie awarii lub usterki wózka widłowego?

Co zrobić w razie awarii lub usterki wózka widłowego?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W wielu zakładach produkcyjnych, magazynach, czy w sklepach wózek widłowy jest niezbędnym urządzeniem. Trudno sobie wyobrazić pracę ludzi w takich miejscach, bez tego typu maszyn, wydaje się ona wręcz niemożliwa. Maszyny te są niezwykle funkcjonalne, przyspieszają i ułatwiają przenoszenie ciężkich materiałów, pomagają zachować porządek na półkach magazynowych. Ich częsta i intensywna eksploatacja przyczynia się do awarii i uszkodzeń. Zazwyczaj to sami użytkownicy doprowadzają do ich zepsucia, najczęściej poprzez nieodpowiednią  konserwację, przeciążanie urządzenia, albo też przez nieuwagę. Operatorem wózka może być tylko odpowiednio wykwalifikowana osoba, która wie jak go używać, ale mimo to awarie zdarzają się dość często. Jak sobie z nimi poradzić?

Sposoby naprawy

Każdy wózek widłowy powinien być poddawany systematycznym przeglądom technicznym, w trakcie których kontroler może zauważyć pewne drobne usterki i zalecić ich natychmiastową naprawę. Zawsze musi ją wykonać wykwalifikowany mechanik, który da gwarancję bezpiecznego użytkowania maszyny. Czasem reperacja polega tylko na prostej wymianie uszkodzonych, czy niedziałających elementów. Takie części do wózków widłowych zazwyczaj można zakupić w każdej firmie, która ma w ofercie całe urządzenia nowe lub używane. Należy pamiętać, że żadnych napraw, poza wymianą oleju, czy też butli gazowej, nie wolno wykonywać samodzielnie. Może to zmniejszyć bezpieczeństwo pracy urządzenia. Operator wózka powinien jednak przeprowadzać regularne zabiegi konserwacyjne, co pozwoli na dłuższe bezawaryjne użytkowanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy fartuch laboratoryjny może być elegancki?
Czy fartuch laboratoryjny może być elegancki?
Daje się zauważyć, że choć sama medycyna na przestrzeni lat bardzo się zmieniła, to jednak pewne jej elementy pozostają bez […]
Ostatnie wpisy