Co warto wiedzieć o wymianie opon w quadach – jak często należy to robić?

Co warto wiedzieć o wymianie opon w quadach – jak często należy to robić?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda czterokołowym quadem dostarcza mnóstwo przyjemności i emocji. Niestety odbywa się przeważnie w bardzo wymagających warunkach terenowych, gdzie przeważają nierówności, błoto czy kurz. Ma to negatywny wpływ zwłaszcza na kondycję opon, które powinny być co jakiś czas wymieniane na nowe. Wyjątkowo funkcjonalne i wytrzymałe modele znajdziemy w ofercie tego specjalistycznego sklepu internetowego, pod adresem https://plusgum.pl/szukaj-opon/quady.

Zadbajmy o własne bezpieczeństwo i komfort 

Opony zamontowane w quadzie charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i obciążenia, ale mimo to stosunkowo szybko ulegają degradacji. Przede wszystkim schodzi z nich ciśnienie, co w znacznym stopniu zaburza przyczepność do podłoża, wydłuża drogę hamowania i ogranicza możliwość osiągania pożądanej prędkości. Dlatego też każdy właściciel omawianego pojazdu musi regularnie weryfikować poziom ciśnienia i uzupełniać je w miarę potrzeby. Jeśli z kolei dojdzie do nadmiernego wytarcia bieżnika lub pojawienia się wyraźnych pęknięć w strukturze gumowego materiału, to wówczas pozostaje już tylko zakup nowych opon. Zazwyczaj taka konieczność zachodzi średnio raz na dwa lata eksploatacji quada. Przy wyborze opon należy kierować się głównie ich przeznaczeniem (sezon zimowy bądź letni) oraz rozmiarem (wysokość, średnica felgi wyrażona w calach).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Korzyści z wymiany tłoków na sportowe
Korzyści z wymiany tłoków na sportowe
Tłoki sportowe Zadaniem tłoków jest przemieszczanie się w górę i w dół tysiąc razy na minutę. Aby mógł działać przez […]
Ostatnie wpisy