Co naprawi szklarz?

Co naprawi szklarz?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szklarz to rzemieślnik zajmujący się obróbką i naprawą różnorodnych elementów ze szkła oraz wytwarzaniem półproduktów z tego surowca. Musi on być osobą niezwykle precyzyjną i posiadać rozwinięte zdolności manualne, ponieważ szkło jest materiałem bardzo kruchym i delikatnym. Poza tym warunkiem wykonywania tego zawodu jest umiejętność posługiwania się specjalistycznymi narzędziami – zarówno ręcznymi, jak i elektrycznymi. Chodzi m.in. o takie sprzęty, jak wiertarka do szkła, szlifierka, liniał, krajarka, piaskarka, wstrzeliwacz, dłuto czy pantograf. 

Fachowiec do zadań specjalnych 

Podstawowym meblem znajdującym się w każdym zakładzie szklarskim jest specjalny stół służący do pomiaru i rozkroju szkła (z regulacją pochylenia i wspornikami). Taką konstrukcję można kupić np. w tym sklepie internetowym: http://expoglass.pl/stoly-do-rozkroju-szkla/. Praca bohatera niniejszego artykułu polega przede wszystkim na wykonywaniu, naprawie i konserwacji różnorodnych produktów szklanych, w tym zwłaszcza szyb okiennych i samochodowych, luster, detali umieszczanych w meblach, paneli ściennych oraz podłogowych, drzwi, kabin prysznicowych, a także balustrad. Elementy te w większości pełnią rolę użytkową, choć czasami zdarzają się także rzeczy typowo dekoracyjne (np. witraże lub wazony). Oto lista podstawowych czynności i napraw oferowanych przez większość szklarzy działających na rynku:

– montowanie szyb (np. w oknach, gablotach i lustrach) oraz gwintowanie ram okiennych

– dokładne czyszczenie szyb, a także ich kitowanie i klejenie

– renowacja otworów drzwiowych i okiennych

– osadzanie drzwi we framudze

– ozdabianie i montowanie witraży

– montowanie drobnych elementów w postaci klamek, zamków czy zawiasów

– oprawianie obrazów

– uszczelnianie, wygładzanie i wiercenie w szkle

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Panele i podłogi laminowane – ich rodzaje i właściwości
Panele i podłogi laminowane – ich rodzaje i właściwości
Podłogi laminowane wykonane są z warstw różnych materiałów połączonych ze sobą specjalnym klejem. Są tańsze niż lite drewno i bardziej […]
Ostatnie wpisy