Systemy przeładunkowe – jakie elementy składają się na nie?

Systemy przeładunkowe – jakie elementy składają się na nie?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie w magazynach, centrach dystrybucyjnych i zakładach produkcyjnych normę stanowią zaawansowane systemy przeładunkowe. Zwiększają one bowiem w znacznym stopniu efektywność pracy poprzez usprawnienie czynności związanych bezpośrednio z transportem towarów między autami dostawczymi a halą. Dodatkowa korzyść wynikająca z ich wykorzystania to oszczędność pieniędzy. Omawiany system obejmuje kilku elementów, które zostaną opisane w dalszej części artykułu. 

Wydajność logistyczna na maksymalnym poziomie 

Podstawowymi komponentami każdego systemu przeładunkowego są rampy, czyli platformy wykonane z wytrzymałej stali bądź lekkiego aluminium. Łączą one podłogę skrzyni samochodu z podłogą magazynu, pozwalając tym samym na bezproblemowy wyładunek i załadunek paczek. Najlepiej sprawdzają się wersje hydrauliczne. Na uwagę zasługują ponadto naprowadzacze kół o konstrukcji rurowej, które wyraźnie ułatwiają kierowcom manewr dokowania, niwelując ryzyko stłuczek oraz blokad. W produkcji funkcjonalnych modeli specjalizuje się m.in. poszczególna elbląska firma: https://www.henkar.pl/pl/produkty/naprowadzacze/. Kolejne ważne rozwiązanie wchodzące w skład systemu przeładunkowego to uszczelnienie bramy wjazdowej, podnoszące ogólny poziom ochrony towarów. Nie są one narażone na oddziaływanie szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, mróz czy promieniowanie UV. Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć o gumowych odbojnikach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto inwestować w drewniane meble podczas aranżacji nowego domu?
Czy warto inwestować w drewniane meble podczas aranżacji nowego domu?
Drewniane meble wyglądają bardzo efektownie, ale nie zawsze się sprawdzą. Sporo osób stawia na drogi i trudny w utrzymaniu materiał […]
Ostatnie wpisy