Gofry od lat cieszą się popularnością. Swój smak zawdzięczają w dużej mierze jakości składników użytych do ciasta i gofrownicy, w której zostały wypieczone.
W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na moc urządzenia. Profesjonalne gofrownice powinny mieć od 1600 do 2000 Watów, przy czym im wyższa moc, tym lepsza, ponieważ szybciej nagrzewają się płyty. Gofry upieczone w dobrze i szybko nagrzanej gofrownicy są chrupkie na zewnątrz i miękkie w środku.
Równie ważny jest materiał, z jakiego wykonane są płytki gofrownicy. Najpopularniejsze jest żeliwo, które zapewnia trwałość i dobrze utrzymuje ciepło po nagrzaniu. Bardzo dobrze, jeżeli płytki posiadają dodatkowo powłokę polimerową lub ceramiczną zabezpieczającą przed przywieraniem ciasta i umożliwiającą smażenie bez użycia tłuszczu.
Warto również zwrócić uwagę na obudowę. Profesjonalne gofrownice powinny mieć ją wykonaną ze stali nierdzewnej. Ważne jest również, aby obudowa była termoizolowana i wyposażona w nienagrzewający się uchwyt, co zabezpiecza przed poparzeniem. Pozytywnym aspektem są nóżki antypoślizgowe. Warto też zwrócić uwagę na kabel. Powinien mieć odpowiednią długość, a poza tym musi być odporny na działanie ciepła wydzielanego podczas pracy urządzenia.
Przy wyborze gofrownicy należy również zwrócić uwagę na możliwość regulacji temperatury. Profesjonalne gofrownice powinny być wyposażone w lampkę kontrolną informującą o gotowości do pracy. Doskonałym elementem będzie też bezpiecznik zapobiegający przegrzaniu się.